Вставки на стороне сервера - SSI
Що таке SSI? Це особливі мітки з адресою, що дозволяють сервера зливати воєдино кілька файлів формату .html. Саме тому вони й називаються вставки на стороні сервера - при зверненні користувача до сторінки, що містить мітки, сервер автоматично на місце ЦИХ самих міток підставить прописані в мітки файли. Таким чином, необхідність у фреймах відпадає - точно так само зберігаємо в одному файлі наше меню, точно так само будь-яка зміна в цьому файлі буде відображень відразу на всіх сторінках нашого сайту.
Мабуть, єдиний недолік цієї технології - досить відчутна завантаження процесора машини, на якій розташований сайт. Але для проектів початкового і середнього рівня це ще не проблема, а проекти професійні використовують більш витончені технології.
SSI дуже зручні і прості в освоєнні. Незважаючи на те, що в них використано взагалі-то багато всього (і час, і обчислення IP адресу клієнта, отримання від нього даних тощо), початківцям все це абсолютно марно, і я не стану заглиблюватися в нетрі - розповім лише найголовніше, що потрібно знати тим, хто хоче робити сайт без фреймів.
Ось так виглядає SSI вставка в файл, які у нас як би "основний":
<! - # Include virtual = "/ файл.htm" ->
в тезі вставки прописуємо шлях і ім'я файлу, Який будемо вставляти. Природно, вам доведеться цей вставляється файл заздалегідь створити і "обрізати" зайве. Тобто обрізаючи все "вступні теги", типу <HTML> <BODY> і т.п. - Ми залишаємо тільки голе вміст, починаючи, наприклад, з таблиці, в якій все лежить. Початок файлу вкладення буде <table ... ну і т.п. Прописане туди CSS та інші теги - все сміливо Видаляємо, залишитися повинен тільки голий контент в таблицях.
Тепер, щоб перевірити як це працює, нам знадобиться локальний сервер - адже відобразити такі сторінки один браузер не зможе. Забежове вперед і вивчити главу "локальний сервер", після чого повернемося і продовжимо: 0)
... Ну от, їдемо далі ... Запускаємо нашу сторінку в дії, Перевіряємо, чи все працює правильно. Якщо щось не працює - значить ви десь наплутав в шляхах. Це найбільш типова помилка. Слід пам'ятати що сторінка, зібрана на SSI, при збереженні її в браузері стане монолітним "HTML", одним суцільним файлом, де в код замість команди SSI буде вписаний безпосередньо код того файлу, до якого звертався SSI.
Немає коментарів:
Дописати коментар