Колір
Хочу розпочати свою розповідь з того який тег відповідає за колір тексту.
Тег, що задає колір:
color = "# FF0000"
приклад: <font face = "Comic Sans MS" size = "1" color = "# FF0000"> текст </ font>)
Принцип позначення кольору.
колір можна задати двома способами:
a) цифрами, що буде більш точно за відтінками.
б) англійським словом.
Спосіб А. Ставимо #, після чого пишемо цифри.
- перші дві цифри - це насиченість червоним,
- другі дві цифри - це насиченість зеленим,
- треті дві цифри - це насиченість синім кольором.
Чому саме три параметри? Тому що це не що інше, як спосіб отримання кольори в телевізорі - RGB (Red Green Blue). Адже зображення в звичайному ЕЛТ моніторі формується за принципом висвічування трьох точок заданих кольорів: чим яскравіше точка, тим більше цього кольору в нашому "пікселі" (піксель - "точка"). Цифри задавати по 16-річної системі, тобто немає від 0 до 10, а від 0 до FF.
0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,0А, 0B, 0C, 0D, 0E, 0F - це і є 16-ковий рахунок. І саме в межах цього й можна задавати кожному сегменту свій колір. Тобто мінімально це може бути 00 00 00, що відповідає чорному, максимально - це буде FF FF FF, що відповідає білому. всі проміжні комбінації - це вже відтінки. Наприклад, червоний колір - це FF 00 00, зелений - це 00 FF 00, синій - 00 00 FF.
Спосіб Б. Для спрощення набору основних кольорів в стандарті HTML було дозволено заміщати ціферний ряд звичайним словом, що позначає той чи інший колір в англійській мові. Наприклад, пропис color = black забарвить виділене тегом в чорний колір, green - в зелений, white - в білий і т.п. Слова, що позначають колір, можна легко знайти в словнику. Але я все ж раджу використовувати саме 16-ковий позначення, оскільки це з більшою точністю буде відображено бродилками різних виробників. Так, у багатьох пошукачів є така фішка або спосіб, як порівняння кольору написів з кольором фону.
Тегами кольору можна задати не тільки колір шрифту, але і колір більшості елементів HTML.
Немає коментарів:
Дописати коментар