Фрейми в HTML
Власне, ця глава пояснює швидше чому не треба користуватися фреймами, ніж те, як ними користуватися.Що таке фрейм? Це певна область, в яку вантажиться сторінка. Таким чином те, що ви бачите, збирається з декількох HTMLек. Власне, приблизно те ж здійснює і SSI, і PHP і багато інших мов програмування, скриптів і т.п.
Фрейми придумані ще на зорі становлення HTML для полегшення створення сторінок великого розміру. Фрейми дозволяли зберігати, наприклад, менюшку в окремому файлі, і разом - НЕ перелопачуючи десятки, сотні і у деяких навіть тисячі html-сторінок заради того, щоб додати або прибрати пункт меню. Дуже зручно, здавалося б ..., але - система фреймірованія чомусь не завжди (я б навіть сказав, - майже ніколи!) Правильно сприймається більшістю пошуковиків. Рейтинг фреймових сторінок в більшості пошукачів менше, ніж точно тих же сторінок, з абсолютно тим же вмістом, але з вбудованим меню без фреймів. Я раз у раз чув з різних сторін суперечливі відгуки на фрейм і вирішив перевірити сам: створив на халявном хостингу десяток різної внутрішньої структури сторінок імені "Васі Пупкіна", зовні абсолютно однакових, але розрізняються внутрішнім пристроєм, і через два місяці їх висіння в Мережі " заміряв "находиме з тих чи інших слів у різних пошукових системах. Але в цій книзі я зібрані дані, аналітику та нюанси збільшення находиме нагромаджувати не стану - спостережень в цій області вдесятеро більшого обсягу, ніж цей скромний підручник. Тому то, хто цікавиться - запасіться терпінням до виходу окремої книги.
Отже, коротко експеримент зі сторінками показав, що в самому низу списку виявилася сторіночка на фреймах, вище всіх була сторінка на SSI технології та PHP інклюд.
По суті, ці дві технології, з успіхом замінили застарілі фрейми, показали рівну находиме і зручність. Не кажучи вже про куди більшою простоті використання. Але більшість розбираються в цих питаннях программеров дружно вказали на перевагу PHP перед SSI в плані зручності їх використання для сервера. Не буду поки що вдаватися в деталі. Скажу лише, що якщо є можливість - замість фреймів потрібно використовувати PHP, а якщо ні PHP, то обмежитися SSI. На жаль, більшість халявних хостингів не дають використовувати PHP і SSI. Але останнє все впевненіше входить в "обов'язковий сервіс". SSI можна використовувати, наприклад, на тому ж by.ru де для тих, хто не може або не хоче платити гроші, є прекрасна можливість випробувати свої сили в створенні сторіночок нічого за це не сплачуючи. Хоча, звичайно, будь-який безкоштовний хостинг завжди надає чи 10-15% тих можливостей, що чекають вас у повноцінного, платного хостера. Але про хостинги - уже знову-таки в наступній книзі, присвяченій цілком хостерам і їх розцінками.
Поки ж настійно раджу не маятися дурью і не юзати фрейми. Це, нарешті, і користувачеві незручно: збережеш сторінку, а там купа якихось файлів, обірвані зв'язки, плутанина в рангах завантаження і шляхах ... помучиться, помучиться, та й плюнеш ...
Адже, якщо сайт невеликий, п'ять-сім сторінок всього, то фрейми йому не потрібні, простіше вже поміняти в кожному файлі менюху, а якщо сайт більш великий, як правило, його колонка меню все одно не вміститься в межах одного екрану - так навіщо обтяжувати читача необхідністю ще й фрейм гортати, щоб дістатися до нижніх пунктів? Шлях вже меню рухається разом з прокруткою всього сайту. До того ж не кожен може допереть, що і фрейм можна прокрутити вниз за межі екрану.